Tradycją naszej Szkoły są coroczne obchody Dnia Językowego, zwykle organizowane w pierwszy dzień wiosny. W tym roku z tej okazji nauczyciele języków obcych wraz z uczniami przygotowali wiele atrakcji.

Pani Beata Zimnicka-Cisek zorganizowała dwa konkursy: na najlepszy plakat w języku angielskim pt. "Role Model" z inspirującymi cytatami znanych osób oraz na najlepszy teledysk w technice Stop Motion z wykorzystaniem... plasteliny. Efekty możemy podziwiać na wystawie w korytarzu szkolnym. 

Każdego roku uczniowie zapraszani są do obejrzenia przedstawień w języku angielskim oraz francuskim, które przygotowują panie: Barbara Kowalik, Agnieszka Pieniążek-Siekierska, Aleksandra Poprawska i Renata Sikorska. W tym roku mogliśmy obejrzeć spektakl "Hearth and Home" według scenariusza naszego absolwenta, Jana Wojciechowskiego, obecnie studenta pisania kreatywnego na Uniwersytecie Warszawskim. Zaraz potem wyruszyliśmy w podróż po Francji śladami znanych francuskich piosenkarzy i piosenkarek. Mogliśmy usłyszeć francuskojęzyczne przeboje, brawurowo wykonane przez nasze licealistki, a wszystko to na tle przepięknych układów tanecznych, w tym... kankana!

W międzyczasie mogliśmy skosztować specjałów kuchni europejskiej, przygotowanych przez naszych uczniów na charytatywnym kiermaszu, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, oraz wziąć udział w zabawach i konkursach językowych, takich jak londyński Escape Room.

Największym powodzeniem cieszył się konkurs wiedzy o krajach europejskich, przygotowany przez panią Joannę Skibińską-Jaroch. Udział w nim gwarantował jedną z atrakcyjnych nagród, ufundowanych m.in. przez ambasady, firmy zagraniczne, a także rodziców.