W dniach 19-24 listopada 2023 r. gościliśmy w naszej Szkole młodzież i dwie nauczycielki z hiszpańskiego liceum IES Tiempos Modernos w Saragossie. Wszyscy hiszpańscy uczniowie byli zakwaterowani u naszych licealistów, dzięki czemu mogli z bliska poznać kulturę i kuchnię naszego kraju i zawrzeć nowe przyjaźnie. Na powitanie gości nasz Samorząd Uczniowski przygotował kiermasz słodkości polskich i hiszpańskich.

Dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach zorganizowanych w budynku szkoły młodzież rozwijała umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz kompetencje cyfrowe. Ponadto wspólnie odwiedziliśmy m.in. muzeum Polin, Park Łazienkowski, Stare Miasto i dom Marii Skłodowskiej-Curie. Stworzyliśmy projekt "My Mindful Warsaw", którego efekty można podziwiać tutaj. Uczniowie brali także udział w zajęciach ruchowych promujących integrację, współpracę i uczestnictwo osób o różnych zdolnościach czy umiejętnościach. Zakończyliśmy nasze doświadczenie pożegnalnym "Talent Show" i rozdaniem certyfikatów uczestnictwa.

Mamy nadzieję, że wspomnienie tych ostatnich kilku dni zostanie z naszymi uczniami na długo! Już nie możemy się doczekać naszego kwietniowego wyjazdu do Saragossy :)