^Powrót na górę

Gimnazjum Nr 122 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Charlesa de Gaulle’a

Spacer aleją cmentarza tarchomińskiego w celu oddania czci żołnierzom walczącym podczas II wojny światowej

cmeDnia 14 listopada 2016 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 122 odbył się spacer aleją cmentarza tarchomińskiego w celu oddania czci żołnierzom walczącym podczas II wojny światowej. W wycieczce uczestniczyła klasa IIc , która zebrała najwięcej zniczy i mogła je zapalić na grobach zasłużonych. Jedną z takich osób był śp. Marian Kozłowski, którego grób zawsze okryty jest biało-czerwoną szarfą. Był to wysoki rangą oficer Podziemia Niepodległościowego, walczący najpierw z Niemcami a później kierującego walką "Żołnierzy Wyklętych" inwigilowanych także po wojnie. Zmarł 6 listopada 1986 roku. Uczniowie wraz z wychowawczynią – Małgorzatą Szyłak-Szydłowską
w zadumie spacerowali po cmentarzu przy ul. Mehoffera w Warszawie. Podziwiali zabytkowe groby sprzed wielu lat oraz z dumą czytali tablice informujące o dokonaniach poległych. Była to wzruszająca lekcji historii i patriotyzmu .

Opracowała:

Małgorzata Szyłak-Szydłowska

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SU NA ROK SZKOLNY 2016/2017

1 1Dnia 8 czerwca 2016 r. odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 122.

Zwyciężyła Aleksandra Jaworska z kl. 1A . Otrzymała 63 głosy.

Zastępcą przewodniczącej SU została Monika Kot z kl. 2D i zdobyła 45 głosów.

Uczniowie mieli okazję wykazać się odpowiedzialnością i dojrzałością, głosując po zapoznaniu się
z programem wyborczym na wybraną kandydatkę.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, aktywną działalność na rzecz środowiska szkolnego i wielką wrażliwość Klaudii Szprędze z 3f- dotychczasowej przewodniczącej i Katarzynie Guziak z 3f- zastępcy.

Gratulujemy zwycięstwa Aleksandrze Jaworskiej i Monice Kot oraz życzymy realizacji programu wyborczego w roku szkolnym 2016/2017!


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum

Agnieszka Pieniążek – Siekierska

Małgorzat Szyłak-Szydłowska

 

Wielkanocny Kiermasz Ozdób i Wypieków 2016

1 0Tradycją naszej szkoły stał się zorganizowany 7 marca 2016 r. przez Samorząd Uczniowski Wielkanocny Kiermasz Ozdób i Wypieków. Tak jak co roku uczniowie zaangażowali się w jego organizację, własnoręcznie wykonując wielkanocne ozdoby i wypieki .
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w działania SU.
Tym razem jesteśmy szczególnie wdzięczni uczniom z klas 3d i 3 f gimnazjum, którzy po raz kolejny wyróżnili się : aktywnością , kreatywnością i niezwykłą odpowiedzialnością .
Dziękujemy także wszystkim , którzy wykazali się dużą wrażliwości i chętnie zakupili piękne, wielkanocne ozdoby. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom z Domu Dziecka w Radomiu

Z wyrazami wdzięczności

Opiekunowie SU

KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH 2015

1 0Dnia 14 grudnia 2015 r. odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski ZS nr 106 kiermasz ozdób świątecznych i słodkości. Po raz kolejny aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły , przygotowując piękne ozdoby świąteczne i smaczne pierniki. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim Rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły za zakup świątecznych ozdób . Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym z Domu Dziecka w Radomiu.

Opiekunowie SU Zespołu Szkół nr 106

Dyskoteka dla uczniów gimnazjum z okazji Halloween

Dnia 5 listopada 2015 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się dyskoteka z okazji Halloween. Uczniowie mieli okazję zaprezentować różnorodne stroje oraz bawić się w rytmach Ich ulubionej muzyki. Młodzież po raz kolejny udowodniła, że potrafi spędzać czas wolny od zajęć dydaktycznych w sposób kulturalny. Dyskoteki integrują uczniów i sprawiają, że jeszcze bardziej angażują się w życie szkoły. Szczególnie dziękujemy uczniom klasy 3f : Szymonowi Galbarczykowi i Konradowi Florczakowi za wspaniałą muzykę, która sprawiła , że wszyscy wspaniale się bawili, Klaudii Szprędze, która wzorowo wywiązuje się z obowiązków przewodniczącej SU oraz uczennicom z klasy 3d za piękną dekorację.

Opiekunowie SU:

Agnieszka Pieniążek - Siekierska

Małgorzata Szyłak-Szydłowska

Copyright © 2013. Gimnazjum Nr 122  Rights Reserved.